برقراری مستمری پدربزرگ برای نوه

 سلام بنده حدود ۱۴ سال پیش از همسرم جدا شدم . حضانت دخترم به پدرش و حضانت پسرم به من داده شد. سال ۹۳ همسرم فوت کرد و با توجه به اینکه نفقه فرزند بعد از پدر به عهده جد پدری است حدود سه الی چهار سال مبلغی از حقوق پدرشوهرم به عنوان نفقه به بچه ها که با من زندگی میکنند پرداخت شد . آیا الان که دو سال است پدرشوهرم فوت کرده و نفقه بچه ها قطع شده میتونم حقوق پدرشوهرم رو بعنوان نفقه دخترم بگیرم یا تحت هر عنوانی دیگر حقوق پدربزرگ به نوه اش که دختر باشد تعلق میگیرد؟ ضمنا دخترم هنوز ازدواج نکرده و دانشجوست؟

پاسخ: در پاسخ به خانم همتی که از تهران این سوال را از بنده پرسیده است باید بگویم که کلا حقوق پدربزرگ به هیچ وجه به نوه نمیرسه .البته طبق قانون جدیدی که اومده چون حضانت فرزند با پدر بزرگش بوده میتونه تا سن مشخصی مستمری را گرفت سنی که میشه مستمری را برایشان برقرارکرد ۱۸ سالگی با توجه به اینکه ایشان ۱۴ ساله جدا شده از همسرش اگه فرزند پسرشون تا قبل از ۱۸ سال داشته باشند طبق قانون جدید میشه مستمری را برایش برقرار کرد اما اگر ۱۸ سال گذشته باشد که متاسفانه نمیشه و هیچ راهی نداره برای فرزند دختر شون مطلقا چنین چیزی وجود نداره چون در ایامی که پدربزرگشان زنده بودن دختر تحت حضانت از پدر بزرگ نبود.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

حقوق ازکارافتادگی 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر