برقراری مستمری پدربزرگ برای نوه

 سلام بنده حدود ۱۴ سال پیش از همسرم جدا شدم . حضانت دخترم به پدرش و حضانت پسرم به من داده شد. سال ۹۳ همسرم فوت کرد و با توجه به اینکه نفقه فرزند بعد از پدر به عهده جد پدری است حدود سه الی چهار سال مبلغی از حقوق پدرشوهرم به عنوان نفقه به بچه ها که با من زندگی میکنند پرداخت شد . آیا الان که دو سال است پدرشوهرم فوت کرده و نفقه بچه ها قطع شده میتونم حقوق پدرشوهرم رو بعنوان نفقه دخترم بگیرم یا تحت هر عنوانی دیگر حقوق پدربزرگ به نوه اش که دختر باشد تعلق میگیرد؟ ضمنا دخترم هنوز ازدواج نکرده و دانشجوست؟

پاسخ: در پاسخ به خانم همتی که از تهران این سوال را از بنده پرسیده است باید بگویم که کلا حقوق پدربزرگ به هیچ وجه به نوه نمیرسه .البته طبق قانون جدیدی که اومده چون حضانت فرزند با پدر بزرگش بوده میتونه تا سن مشخصی مستمری را گرفت سنی که میشه مستمری را برایشان برقرارکرد ۱۸ سالگی با توجه به اینکه ایشان ۱۴ ساله جدا شده از همسرش اگه فرزند پسرشون تا قبل از ۱۸ سال داشته باشند طبق قانون جدید میشه مستمری را برایش برقرار کرد اما اگر ۱۸ سال گذشته باشد که متاسفانه نمیشه و هیچ راهی نداره برای فرزند دختر شون مطلقا چنین چیزی وجود نداره چون در ایامی که پدربزرگشان زنده بودن دختر تحت حضانت از پدر بزرگ نبود.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر