برقراری مستمری پدربزرگ برای نوه

 سلام بنده حدود ۱۴ سال پیش از همسرم جدا شدم . حضانت دخترم به پدرش و حضانت پسرم به من داده شد. سال ۹۳ همسرم فوت کرد و با توجه به اینکه نفقه فرزند بعد از پدر به عهده جد پدری است حدود سه الی چهار سال مبلغی از حقوق پدرشوهرم به عنوان نفقه به بچه ها که با من زندگی میکنند پرداخت شد . آیا الان که دو سال است پدرشوهرم فوت کرده و نفقه بچه ها قطع شده میتونم حقوق پدرشوهرم رو بعنوان نفقه دخترم بگیرم یا تحت هر عنوانی دیگر حقوق پدربزرگ به نوه اش که دختر باشد تعلق میگیرد؟ ضمنا دخترم هنوز ازدواج نکرده و دانشجوست؟

پاسخ: در پاسخ به خانم همتی که از تهران این سوال را از بنده پرسیده است باید بگویم که کلا حقوق پدربزرگ به هیچ وجه به نوه نمیرسه .البته طبق قانون جدیدی که اومده چون حضانت فرزند با پدر بزرگش بوده میتونه تا سن مشخصی مستمری را گرفت سنی که میشه مستمری را برایشان برقرارکرد ۱۸ سالگی با توجه به اینکه ایشان ۱۴ ساله جدا شده از همسرش اگه فرزند پسرشون تا قبل از ۱۸ سال داشته باشند طبق قانون جدید میشه مستمری را برایش برقرار کرد اما اگر ۱۸ سال گذشته باشد که متاسفانه نمیشه و هیچ راهی نداره برای فرزند دختر شون مطلقا چنین چیزی وجود نداره چون در ایامی که پدربزرگشان زنده بودن دختر تحت حضانت از پدر بزرگ نبود.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر