آیا کار در چاپخانه جزء مشاغل سخت و زیان آور است؟

 فردی به نام جواد از طریق سایت برای اینجانب پیغام گذاشته است که دو سال است در چاپخانه کار می کند و در طی این بیست سال یکسره فعالیت داشته است. ایشان پرسیده است که اگر کار در چاپخانه جز مشاغل سخت و زیان آور نیست پس چرا صاحب کار ایشان را بازنشسته نمی کند؟

در پاسخ به این دوست عزیز باید اعلام کنم که معمولاً جزو مشاغل سخت و زیان‌آور است البته معمولاً میگم چون بعضی اوقات تایید نمیشه ولی این وظیفه کارفرما نیست که بازنشسته کنه و ایشون با خودش پیگیری کنه یعنی باید درخواستش رو از طریق سامانه مشاغل سخت و زیان‌آور اداره کار به اداره کار ارسال کنه و بعد از تایید پیگیر باشد تا موضوع در تامین اجتماعی تایید بشه!  حق بیمه ۴ درصد یا در بعضی مواقع ۸ درصد بیشتر باید به تامین اجتماعی پرداخت بشه که وظیفه کارفرما است که این مبلغ را پرداخت کند. بعد از پرداخت این مبلغ تازه ایشان می توانند با ۲۰ سال سابقه بازنشسته بشود. بنابراین این راه را باید برود و نباید انتظار داشته باشند که کارفرما بگوید بفرمایید شما  بازنشسته شده اید. 


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

حقوق ازکارافتادگی 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر