آیا کار در چاپخانه جزء مشاغل سخت و زیان آور است؟

 فردی به نام جواد از طریق سایت برای اینجانب پیغام گذاشته است که دو سال است در چاپخانه کار می کند و در طی این بیست سال یکسره فعالیت داشته است. ایشان پرسیده است که اگر کار در چاپخانه جز مشاغل سخت و زیان آور نیست پس چرا صاحب کار ایشان را بازنشسته نمی کند؟

در پاسخ به این دوست عزیز باید اعلام کنم که معمولاً جزو مشاغل سخت و زیان‌آور است البته معمولاً میگم چون بعضی اوقات تایید نمیشه ولی این وظیفه کارفرما نیست که بازنشسته کنه و ایشون با خودش پیگیری کنه یعنی باید درخواستش رو از طریق سامانه مشاغل سخت و زیان‌آور اداره کار به اداره کار ارسال کنه و بعد از تایید پیگیر باشد تا موضوع در تامین اجتماعی تایید بشه!  حق بیمه ۴ درصد یا در بعضی مواقع ۸ درصد بیشتر باید به تامین اجتماعی پرداخت بشه که وظیفه کارفرما است که این مبلغ را پرداخت کند. بعد از پرداخت این مبلغ تازه ایشان می توانند با ۲۰ سال سابقه بازنشسته بشود. بنابراین این راه را باید برود و نباید انتظار داشته باشند که کارفرما بگوید بفرمایید شما  بازنشسته شده اید. 


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر