دریافت هزینه های بیمارستانی از تامین اجتماعی

 دوستی به نام آرتین از طریق سایت به من پیغام دادند که مادرشون متاسفانه مردادماه سال قبل در گذشته است و پرسیدند که ایشان تا چه زمانی وقت دارند که مدارکشان رو به تامین اجتماعی ارائه بدهند؟ البته ایشون دقیقاً به ما نگفتند که مدارکشان را برای چه چیزی می خواهند به تامین اجتماعی ارائه بدهند؟ 

در پاسخ به این دوستان باید بگم که سامانه تامین اجتماعی این روزها کاملا الکترونیکی شده یعنی به محض اینکه  کسی فوت کنه در سامانه تامین اجتماعی قابل مشاهده است و هزینه کفن و دفن معمولاً به حساب ابشان پرداخت میشه! اگر هم پرداخت نشه می‌تواند از سامانه خدمات الکترونیکی تامین اجتماعی درخواست بدهد و شماره حساب معرفی کند تا هزینه کفن و دفن پرداخت بشه! اما در مورد اینکه ممکنه منظورشون هزینه کفن و دفن باشه و هزینه‌های درمانی باشه که احتمالاً در بخش خصوصی هزینه کردند و می‌خواهند این هزینه‌ها را از تامین اجتماعی بگیرند. 

هزینه‌های درمانی بستگی داره یکسری آزمایش‌ها و عکس برداری ها و گرافی ها  را باید از طریق کارگزاری ها اقدام کند و مدارک بستری در بیمارستان‌های خصوصی را از دفاتر اسناد پزشکی شهرشون اقدام کند. اینها دوره زمانی مشخصی دارد چون معمولاً سال به سال سازمان دفتر مالی را می‌بندد. سیستم مالی بسته می شود و بنابراین باید سریعاً اقدام کنند. معمولاً ۴ ماه را در نظر می‌گیرد یعنی میگن ۴ ماه وقت داری که مدارک بیمارستانی و مدارک آزمایشی و پاراکلینیک تون را ارائه کنید. البته وحی منزل نیست. همیشه با اصرار بیشتر بعد از این هم  می توان گرفت ولی اینکه یک  سال بگذره و هنوز مدارک را ارائه نداده باشیم غیر معمول است و ممکنه توسط تامین اجتماعی پرداخت نشود. ممنون بابت اینکه سوالتون رو از طریق سایت اعلام کردید.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر