دریافت هزینه های بیمارستانی از تامین اجتماعی

 دوستی به نام آرتین از طریق سایت به من پیغام دادند که مادرشون متاسفانه مردادماه سال قبل در گذشته است و پرسیدند که ایشان تا چه زمانی وقت دارند که مدارکشان رو به تامین اجتماعی ارائه بدهند؟ البته ایشون دقیقاً به ما نگفتند که مدارکشان را برای چه چیزی می خواهند به تامین اجتماعی ارائه بدهند؟ 

در پاسخ به این دوستان باید بگم که سامانه تامین اجتماعی این روزها کاملا الکترونیکی شده یعنی به محض اینکه  کسی فوت کنه در سامانه تامین اجتماعی قابل مشاهده است و هزینه کفن و دفن معمولاً به حساب ابشان پرداخت میشه! اگر هم پرداخت نشه می‌تواند از سامانه خدمات الکترونیکی تامین اجتماعی درخواست بدهد و شماره حساب معرفی کند تا هزینه کفن و دفن پرداخت بشه! اما در مورد اینکه ممکنه منظورشون هزینه کفن و دفن باشه و هزینه‌های درمانی باشه که احتمالاً در بخش خصوصی هزینه کردند و می‌خواهند این هزینه‌ها را از تامین اجتماعی بگیرند. 

هزینه‌های درمانی بستگی داره یکسری آزمایش‌ها و عکس برداری ها و گرافی ها  را باید از طریق کارگزاری ها اقدام کند و مدارک بستری در بیمارستان‌های خصوصی را از دفاتر اسناد پزشکی شهرشون اقدام کند. اینها دوره زمانی مشخصی دارد چون معمولاً سال به سال سازمان دفتر مالی را می‌بندد. سیستم مالی بسته می شود و بنابراین باید سریعاً اقدام کنند. معمولاً ۴ ماه را در نظر می‌گیرد یعنی میگن ۴ ماه وقت داری که مدارک بیمارستانی و مدارک آزمایشی و پاراکلینیک تون را ارائه کنید. البته وحی منزل نیست. همیشه با اصرار بیشتر بعد از این هم  می توان گرفت ولی اینکه یک  سال بگذره و هنوز مدارک را ارائه نداده باشیم غیر معمول است و ممکنه توسط تامین اجتماعی پرداخت نشود. ممنون بابت اینکه سوالتون رو از طریق سایت اعلام کردید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر