پرداخت دو حق بیمه به صورت همزمان

 دوستی به نام احمد در تلگرام از من پرسیدند که ایشان می‌خواهند در اداره کار کنند و حق بیمه تامین اجتماعی پرداخت کنند و به صورت همزمان بیمه اختیاری خود را نیز پرداخت نمایند. سوالی که دارند این است که آیا این دو سابقه به صورت موازی برایشان حساب می‌شود مثلاً در یک سال دو تا حق بیمه پرداخت کنند و دو سال حق بیمه برای ایشان محاسبه شود. 

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم که نه چنین اتفاقی نخواهد افتاد .اگر شما به صورت همزمان حق بیمه اختیاری و حق بیمه اجباری پرداخت کنید یکی از آنها محاسبه می شود و روش محاسبه شان با توجه به سابقه شما فرق می‌کند. بنابراین فقط دارید پولتان را هدر می دهید و بهتر است یکی از آنها را قطع کنید. اما اگر به صورت اجباری حق بیمه رد کنید در صورتی که بازرس تامین اجتماعی صحت کار کرد شما را تایید کند مشکلی ندارد. مثلاً شما صبح ها در اداره کار کنید و عصرها در کارگاه دیگر. در این صورت مشکلی ندارد.

 البته اگر در سال‌های آخر بیمه پردازی باشد معمولا سازمان تامین اجتماعی چنین موضوعی را قبول نمی‌کند و یک مستمری برای یکی از این کارگاه‌ها و یک مستمری برای کارگاه دیگر حساب می‌کند و یک کارگر به عنوان کارگاه اصلی محاسبه می‌شود و کارگاه دیگر کارگاه فرعی و حق بیمه کارگاه اصلی در تعداد سنوات شما ضرب می شود و حق بیمه کارگاه فرعی فقط در تعداد سال‌هایی که در آن کارگاه کار کرده‌اید. بنابراین حق بیمه با هم اضافه نمی‌شود که در کل سابقه بیمه شما ضرب شود و شما فکر کنید می‌توانید از از این طریق مستمری بازنشستگی بیشتری بگیرید.

 بنابراین توصیه می کنم به صورت کلی هیچ گاه حق بیمه پرداخت بیمه خویش فرما باشد و چه بیمه به صورت اجباری. بنده پرونده‌های زیادی در این زمینه کار کردم که چنین مشکلی ایجاد شده است و حتی با پرداخت بیمه دو کارگاه مستمری بازنشستگی فرد کمتر نیز شده است.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

حقوق ازکارافتادگی 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر