پرداخت دو حق بیمه به صورت همزمان

 دوستی به نام احمد در تلگرام از من پرسیدند که ایشان می‌خواهند در اداره کار کنند و حق بیمه تامین اجتماعی پرداخت کنند و به صورت همزمان بیمه اختیاری خود را نیز پرداخت نمایند. سوالی که دارند این است که آیا این دو سابقه به صورت موازی برایشان حساب می‌شود مثلاً در یک سال دو تا حق بیمه پرداخت کنند و دو سال حق بیمه برای ایشان محاسبه شود. 

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم که نه چنین اتفاقی نخواهد افتاد .اگر شما به صورت همزمان حق بیمه اختیاری و حق بیمه اجباری پرداخت کنید یکی از آنها محاسبه می شود و روش محاسبه شان با توجه به سابقه شما فرق می‌کند. بنابراین فقط دارید پولتان را هدر می دهید و بهتر است یکی از آنها را قطع کنید. اما اگر به صورت اجباری حق بیمه رد کنید در صورتی که بازرس تامین اجتماعی صحت کار کرد شما را تایید کند مشکلی ندارد. مثلاً شما صبح ها در اداره کار کنید و عصرها در کارگاه دیگر. در این صورت مشکلی ندارد.

 البته اگر در سال‌های آخر بیمه پردازی باشد معمولا سازمان تامین اجتماعی چنین موضوعی را قبول نمی‌کند و یک مستمری برای یکی از این کارگاه‌ها و یک مستمری برای کارگاه دیگر حساب می‌کند و یک کارگر به عنوان کارگاه اصلی محاسبه می‌شود و کارگاه دیگر کارگاه فرعی و حق بیمه کارگاه اصلی در تعداد سنوات شما ضرب می شود و حق بیمه کارگاه فرعی فقط در تعداد سال‌هایی که در آن کارگاه کار کرده‌اید. بنابراین حق بیمه با هم اضافه نمی‌شود که در کل سابقه بیمه شما ضرب شود و شما فکر کنید می‌توانید از از این طریق مستمری بازنشستگی بیشتری بگیرید.

 بنابراین توصیه می کنم به صورت کلی هیچ گاه حق بیمه پرداخت بیمه خویش فرما باشد و چه بیمه به صورت اجباری. بنده پرونده‌های زیادی در این زمینه کار کردم که چنین مشکلی ایجاد شده است و حتی با پرداخت بیمه دو کارگاه مستمری بازنشستگی فرد کمتر نیز شده است.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر