اعتراض به حق بیمه اعلامی تامین اجتماعی

 خانمی به نام تهمینه در تلگرام سوالی رو به صورت زیر مطرح کرده و از آنها خواهش کرده که راه حلی برای شان پیدا کنیم:

"سلام.همسرم تقریبا ۱۴سال پیش یه کارگاه کوچک داشت که کارگر نداشتیم وخودمون کار میکردیم.قبل از ما تولیدی بود که کارگرهاش شکایت کرده بودن ازش.مامور بیمه برای ما اومد وبه جای اون شخص برا ما بیمه صادر کرد.ما گفتیم که میبینید کسی نیست ولی ایشون با همسرم درگیر شد وگفت که خانومتون کارگره و شما دروغ میگید.

از اون موضوع مدتها گذشت و ما که اصلا از بیمه اطلاعاتی نداشتیم یه روز احضاریه اومد که به بیمه بدهکارید.ما هیچ اسمی نداده بودیم.ولی رفتیم بیمه دیدیم ۵نفر به اسامی مختلف که نمیدونم کی بودند حتی احتمال میدیم که اصلا به اون اسم با اون کد ملی کسی نیست برای ما کارگر نوشتند وجریمه شدیم که بیمشون رو رد نکردیم. آخه برای کی باید بیمه رد می کردیم؟ما اعتراض کردیم ولی باز این موضوع تموم نشده است.ما هنوز که هنوزه بیمه نداریم همسرم خودش تنهایی کار میکنه وهفته ای دوبار هم ما میریم برای کمک.الان تکلیف ما چیه.حتی نتوانستیم خودمونم بیمه کنیم.پسر من دیابتیه مخارجش زیاده خدا نگدره از اونی که آوارمون کرد.الان نمیدونم چند شده جریمه اون بیمه ولی ناحقه.ما کجا مراجعه کنیم؟"

در پاسخ به این  خانم گرامی عرض کنم که متاسفانه احتمال میدم کار به مراحل نهایی رسیده باشه یعنی اینکه شما وقتی حق بیمه را پرداخت نمی کنی حالا این مورد که احتمالاً اشتباهی بوده ولی وقتی حق بیمه را پرداخت نمی کنید برای شما اخطاریه می آید و بعد از اینکه اخطاریه اومد اگر تکلیفش مشخص نشه یعنی شما اعتراض نکنی اجراییه می آید و  کار تمام است و شما باید پرداخت کنید و اگر پرداخت نکنید دیرکرد محاسبه می‌شود و اگر دیر کرد را هم پرداخت نکنید به مرور حکم توقیف اموال شما هم ممکن است بیاید .

اگر حکم توقیف اموال برای شما بیاید تنها راهی که دارید شکایت به دیوان عدالت اداری است. توصیه من به شما می کنم این است که این موضوع را جدی بگیرید چون موضوع بسیار حساس است. بارها و بارها دیدم که به توقیف اموال افراد منتهی شده است. بنابراین تنها کاری که می توانید بکنید این است که ببینید پرونده در حالت اخطاریه یا  اجراییه است. اگر در حالت اخطاریه است حتماً سریعاً به کمیته بدوی تشخیص مطالبات سازمان که در همان شعبه بیمه شکایت کنیم و اگر در مرحله اجرا ییه است تنها راهی که دارید شکایت به دیوان عدالت اداری است. در مرحله اولیه تشخیص مطالبات سازمان می توانید در تجدید نظر هم اعتراض کنید و بعد از آن ها می توانید هر چند اگر نمی‌دانید ما ممی‌توانیم به شما کمک کنید و دفاعیه قوی برای شما می نویسیم. فقط باید بگویم که در کدام مرحله از پرداخت حق‌بیمه هستید: اخطاریه  یا اجراییه!


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر