دیه شکستگی انگشتان دست و پا

 خانمی به نام آتنا در تلگرام از بنده پرسیدند که آیا می توان میزان دیه همسرشان را مشخص کنم؟! در توضیح این موضوع ایشان فرمودند که همسرشان چهل روز پیش دچار حادثه تصادف شده است. بر اثر این تصادف ران پایشان شکسته شده است. داخل ران پای شان نیل  گذاشتند . ۳۰ بخیه هم در قسمت‌های مختلف پایشان صورت پذیرفته است. انگشتان یک ، دو ، سه و چهار پایشان نیز شکسته شده است که متاسفانه در آن زمان متوجه نشدند و بعد از یکماه متوجه شده اند و شکستگی را گچ گرفتند و به ایشان استراحت پزشکی داده شده است. همچنین دنده های ۵ ۶ و ۷ قفسه سینه شان شکسته شده است و خونریزی شدیدی داشت و داخل قفسه سینه شان لوله گذاشتند. آسیب‌ها هم در یک سری تصاویر برای من فرستادند که از نظر ایشان پزشکی قانونی آنها را مشخص نکرده است؟! حالا میزان این دیه را ایشان از من می‌پرسند؟

 در پاسخ به این دوست عزیز باید اعلام کنم که میزان دیه به صورت دقیق و علمی توسط پزشکی قانونی تعیین می‌شود. عکس هایی که برای من فرستادند و ادعا می کنند که دیه آن مشخص نشده است ممکن است بعد از خاتمه درمان توسط پزشک  ارش آن مشخص شود. در مورد میزان دیه در صورتی که ران پای شان شکسته شده باشد ۸ درصد دیه دارد که معادل ۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به نرخ دیه سال ۱۴۰۰ می شود.

 در مورد انگشتان یک دو سه چهار که شکسته شده است هر انگشت ۱.۶ درصد دیه دارد یعنیی معادل ۷ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان برای هر انگشت تعیین می شود. بابت شکستگی دنده های قفسه سینه در صورتی که دنده محیط بر قلب نباشد یک درصد دیه دارد که معادل ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ می‌شود و در صورتیکه محیط بر قلب باشد 2.5 درصد دیه دارد که معادل ۱۲ میلیون تومان دیه کامل می شود.

بابت خونریزی شدید و یا لوله گذاشتن در قفسه سینه ارش تعیین می‌شود که میزان ارش را بنده نمی توانم تعیین کندم و توسط پزشکی قانونی به صورت علمی تعیین می شود. معمولاً در محاسبه ارش مربوطه از بین رفتن نسوج بدن نیز محاسبه می شود .  در صورتی که زخم ها در صورت و دیگر قسمتهای بدن باشد در صورتی که خونریزی کرده باشد دو درصد در سر و صورت و یک درصد در دیگر قسمت‌های بدن محاسبه می شود و در صورتی که خونریزی نکرده باشد یک درصد در سر و صورت و نیم درصد در دیگر قسمت‌های بدن محاسبه می شود . توجه شما را به این نکته جلب می کنم که هر درصد دیه کامل در سال ۱۴۰۰ معادل ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می شود. 


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر