مدت زمان اعتبار رای سختی کار

 با عرض سلام و سلامتی به حضور استاد عالی قدر؛ سوالی داشتیم در مورد  مدت زمان اعتبار لازم اجرا بودن رای تجدید نظر استانی گروه الف مشاغل سخت وزیان آور؛ و سوال دوم از جنابعالی مبنی بر این  که آیا نامه کتبی مدیر کل اداره کار و بیمه استان در صورت پذیرش اعتراض کارگر برای بررسی و بازرسی  دوباره شغل اشتغال کارگر در کارگاه  می تواند رای تجدید نظر استانی گروه الف  که خودشان قبلا صادر کرده اند نقض و باطل کنند و رای جدید صادر نمایند .اگر اقدام شود تکلیف چه خواهد شد؟ رای آخری ملاک اجرا خواهد بود؟با تقدیر و تشکر از لطف و مرحمت استاد گرانقدر از بابت راهنمایی بنده کارگر حقیر خداوند منان طول عمر وسلامتی شامل حال شما نمایید؟ 

در پاسخ به سوال دوست عزیزمان که در تلگرام این سوال را مطرح نمودند باید بگویم که معمولاً برای اجرای آرای مشاغل سخت و زیان آور دو سال اعتبار وجود دارد. این دو سال هم به این خاطر است که حق بیمه از کارفرما دریافت گردد و کارفرما در اختیار قرار داشته باشد و ماهیت رای درهرصورت همیشه مورد تایید است چون شما در مورد سختی کار در یک دوره زمانی مشخص و در یک کارگاه مشخص با میزان آلاینده های مشخص رای می دهید و در طول زمان این رای طبیعتاً تغییری نخواهد کرد مگر برای دوره زمانی دیگر. اما در صورتی که دو سال بگذرد معمولاً نیاز به تاییدیه رای توسط اداره کار خواهد بود. اما در مورد اینکه آیا رای تجدید نظر اداره کار قابل تغییر است باید بگویم که نه چنین چیزی امکان پذیر نیست مگر اینکه به دیوان عدالت اداری شکایت شود. شکایت به دیوان عدالت اداری توسط شعبه بیمه یا اداره کار نمی تواند صورت پذیرد و مصرف آن توسط افراد میتوان شکایت کرد بنابراین رای تجدید نظر شما به قوت خود باقی است و اگر در این مدت مشابه مدت زمان مناسب برای محاسبه سوابق آن اقدام نمایید کوچکترین مشکلی نخواهید داشت.
در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

حقوق ازکارافتادگی 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر