مدت زمان اعتبار رای سختی کار

 با عرض سلام و سلامتی به حضور استاد عالی قدر؛ سوالی داشتیم در مورد  مدت زمان اعتبار لازم اجرا بودن رای تجدید نظر استانی گروه الف مشاغل سخت وزیان آور؛ و سوال دوم از جنابعالی مبنی بر این  که آیا نامه کتبی مدیر کل اداره کار و بیمه استان در صورت پذیرش اعتراض کارگر برای بررسی و بازرسی  دوباره شغل اشتغال کارگر در کارگاه  می تواند رای تجدید نظر استانی گروه الف  که خودشان قبلا صادر کرده اند نقض و باطل کنند و رای جدید صادر نمایند .اگر اقدام شود تکلیف چه خواهد شد؟ رای آخری ملاک اجرا خواهد بود؟با تقدیر و تشکر از لطف و مرحمت استاد گرانقدر از بابت راهنمایی بنده کارگر حقیر خداوند منان طول عمر وسلامتی شامل حال شما نمایید؟ 

در پاسخ به سوال دوست عزیزمان که در تلگرام این سوال را مطرح نمودند باید بگویم که معمولاً برای اجرای آرای مشاغل سخت و زیان آور دو سال اعتبار وجود دارد. این دو سال هم به این خاطر است که حق بیمه از کارفرما دریافت گردد و کارفرما در اختیار قرار داشته باشد و ماهیت رای درهرصورت همیشه مورد تایید است چون شما در مورد سختی کار در یک دوره زمانی مشخص و در یک کارگاه مشخص با میزان آلاینده های مشخص رای می دهید و در طول زمان این رای طبیعتاً تغییری نخواهد کرد مگر برای دوره زمانی دیگر. اما در صورتی که دو سال بگذرد معمولاً نیاز به تاییدیه رای توسط اداره کار خواهد بود. اما در مورد اینکه آیا رای تجدید نظر اداره کار قابل تغییر است باید بگویم که نه چنین چیزی امکان پذیر نیست مگر اینکه به دیوان عدالت اداری شکایت شود. شکایت به دیوان عدالت اداری توسط شعبه بیمه یا اداره کار نمی تواند صورت پذیرد و مصرف آن توسط افراد میتوان شکایت کرد بنابراین رای تجدید نظر شما به قوت خود باقی است و اگر در این مدت مشابه مدت زمان مناسب برای محاسبه سوابق آن اقدام نمایید کوچکترین مشکلی نخواهید داشت.
قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر