درخواست ازکارافتادگی به علت تعویض مفصل هیپ


1-  سلام بنده تعویض مفصل لگن هر دو پا کرده ام. دکتر معالجم نامه از کار افتادگی بهم داده که تحویل تامین اجتماعی دادم.  ۱۳ سال هم سابقه بیمه دارم . ضمن اینکه از سال ۹۲ کمیسیون رفتم و ادامه درمان می زدند که آخرین تعویض مفصل را ۵ ماه پیش انجام دادم و درمان پایان یافت. سوالم اینه که آیا از کار افتاده محسوب میشوم؟

اگر تعویض مفصل تان تعویض مفصل هیپ یا تعویض مفصل ران باشد از کار افتاده کلی می شوید طبق کتابچه جدید از کار افتادگی که یک ماه است در کمیسیون های پزشکی سراسر کشور در حوزه تامین اجتماعی اجرا می شود تعویض مفصل هیپ ۶۶ درصد از کار افتادگی دارد که به معنای از کار افتادگی کلی می باشد.

2- دیشب یک ماشین از پشت زد به موتور من! موتورم چراغ نداشت و من وسط خیابان ایستاده بودم که دور بزنم. مقصر کیست؟  من ابروم شکافت، پایم کبود شده و موتور داغون شده است. آیا بدون شکایت و کروکی می توان خسارت موتور و دیه گرفت؟

پاسخ به سوال شما باید بگویم مقصر کسی است که از پشت تصادف کرده است یعنی خودرو. اگر ایشان حضور دارد بدون کروکی و شکایت می توانید به بیمه ایشان مراجعه کنید و آن را بگیرید وقتی کارت موتور را هم بگیرید اما اگر ایشان حضور ندارد باید شکایت کنید کروکی داشته باشید و با رای دادگاه برای دریافت دیه اقدام کنید. البته اگر پای دیه در میان هم باشد باز هم باید رای دادگاه داشته باشید و نظریه پزشکی قانونی و اینگونه به نفع تان است.

3-دوستی در اینستاگرام به نام فاطمه از من سوال پرسید است که ایشان یکی از بیمه‌شدگان حرف و مشاغل آزاد سازمان تامین اجتماعی می باشند که بیمه شان از نوع بیمه زنان خانه دار می باشد .در پرداخت حق بیمه ، حق بیمه پرداخت شده است روز اول شهریور بوده است. ایشان در همان تاریخ حق بیمه را پرداخت کردند اما به محض اینکه به پورتال سازمان تامین اجتماعی مراجعه کردند دیدند که نوشته است و وضعیت پرداخت حق بیمه به صورت پرداخت نشده می باشد . حالا سوال من این است که مشکلشان را باید چگونه حل کنند؟

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید اعلام کنم که متاسفانه به نظر می رسد که قرارداد تا لغو شده است و حق بیمه پرداختی تان در یک یا دو ماه آخر دیگر به حسابتان واریز خواهد شد. شما باید به قسمت فنی شعبه بیمه مراجعه کنید و در صورتی که مسئول فنی موافقت کند نیاز به تمدید قرارداد نخواهید داشت و حق بیمه به حسابتان واریز خواهد شد اما اگر مسئول فنی قرارداد قبول نکند قراردادتان لغو شده و مجدداً باید قرارداد امضا کنید و همچنین حق بیمه این دو ماه به صورت پرداخت نشده باقی خواهد ماند.

4-دوستی در اینستاگرام برای من سوال فرستادند که ایشان در شرکت هواپیمایی آسمان به صورت شیفتی کار می‌کنند و ۵ ماه است که فعالیت شیفت ایشان ادامه دارد حق شیفت بهشان ندادند و وقتی به این قضیه اعتراض کردند گفتند که حق شیفت به شما نمی‌دهیم ایشان سوال پرسیدند که باید چه کار کنند؟

در پاسخ به سوال ایشان باید بگویم که تنها راهی که دارند شکایت به اداره کار منطقه است ولی به نظر من شکایت نکنند بهتر است چون ممکن است باعث دردسر در محیط کاری تا شود بهتر است مدارک مربوط به شیفتی بودنتان را جمع آوری کنید و منتظر بمانید تا روزی که به هر دلیلی دیگر نخواستید یا نتوانستید در آنجا کار کنید به صورت یکجا بابت همه این سال ها شکایت کنید


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/