بازرسی تامین اجتماعی

 1- محمدرضا چگینی : آیا بازرس  بیمه می تواند با استناد به  نظر مسئول کارگاه اسامی نفراتی را که به رویت بازرس نرسیده است را در لیست خود ثبت کند ؟ در صورتی که این نفرات واقعا در کارگاه حضور نداشته اند و در ماههای قبل تسویه حساب کرده اند و رفته اند و سر کارگر مغرضانه این افراد را معرفی کرده است  وبازرس هم اسامی را ثبت و جریمه سنگین برای کارگاه ایجاد کرده است ؟

 قانون چنین کاری نمی توان انجام داد و لیست رو که بازرسان تنظیم میکنه باید کارفرما تاید کنه  ولی این یک رویه در تامین اجتماعی است که بازرس خودش می نویسد . هیچ راهی ندارید جز شکایت به هیات بدوی تشخیص مطالبات سازمان

2- تا تاریخ 1400/1/4 از بیمه بیکاری استفاده می کردم از این تاریخ تا 1400/4/31 مشغول به کار نبودم و از اول مرداد مجددا مشغول به کار شدم آیا راهی برای پر کردن بیمه از زمان بیمه بیکاری تا شروع به کار مجدد وجود دارد یا خیر؟ اگر راهی هست لطفا راهنمایی کنید؟

نه چنین چیزی امکان پذیر نیست. برای اینکه بتوانید حق بیمه پرداخت کنید باید مشغول به کار بوده باشید و یا اینکه حق بیمه را به صورت خویش فرما در همان زمان پرداخت کنید. حال آن متاسفانه زمان هردو کار گذشته است.

3-دوستی در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که اگر برای رد نشدن بیمه به اداره کار شکایت کنند و بتوانند رای مثبت اداره کار را در این زمینه بگیرند آیا تامین اجتماعی سابقه بیمه را معذور می نماید یا نه و یا اینکه باید اول پول را از کارفرما بگیرد تا سابق را به منظور نمایند؟

 در پاسخ سوال شما دوست عزیز باید بگویم که وقتی رای را اداره کار می گیرید باید به اجرای احکام برده و تحویل تامین اجتماعی دهید تامین اجتماعی را در کمیته احراز اشتغال بررسی می‌کند و در صورت تایید حق بیمه و جریمه مربوطه را برای کارفرما ارسال می‌کند بعد از اینکه کارفرما حق بیمه را پرداخت که از سابقه برای شما لحاظ می‌شود و در صورتی که کارفرما حق بیمه را پرداخت نکند سابقه‌ای برای شما در نظر گرفته نمی‌شود.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/