شکایت به دیوان عدالت اداری

 1- عباس نجارزاده : سلام.در مشاغل سخت و زیان آور به جز یک ماه که راننده بودم کار کرده ام . .یکسال از موعد بازنشستگی اینجانب میگذرد ولی همچنان مشغول به کار میباشم. پس از پیگیری مشخص شد که یک ماه راننده بودن اینجانب یکسال و نیم به بیمه گزارش شده و به همین علت بیمه بازنشستگی را تایید ننمود. آیا راهی جهت اصلاح این مغایرت وجود دارد؟ یا فقط باید از طریق دیوان عدالت اداری مراجعه نمود . و اینکه چقدر زمان میبرد تا به نتیجه برسم سپاس؟

تجربه من در این زمینه نشان داده است که تنها راهی که می توانید به نتیجه برسید شکایت به دیوان عدالت اداری می باشد. البته شکایت به دیوان عدالت اداری نیز معمولاً حدود سه تا شش ماه طول می‌کشد و راه سختی را در پیش دارید ولی به نظر من تنها راهی که دارید همین است به دیوان شکایت کنید و با مدارک مستند ثابت کنید که تامین اجتماعی اشتباه کرده است.

2- سلام! یکی از پرسنل شرکت از اردیبهشت۱۴۰۰ بیمه بیکاری می گیرد.آیا ثبت ترک کار ایشان در سامانه بیمه لازم است ؟چون ترک کار ایشان ثبت نشده است؟

بله ثبت ترک کار ایشان لازم است . ممکن است بعدها تامین اجتماعی شما را جریمه کند  حتی با این وجود که برای شما بیمه بیکاری پرداخت می نماید.

3-دوستی در اینستاگرام از بنده سوال پرسیدند که استخوان دستشان شکسته است ولی در نظریه پزشکی قانونی نوشته شده است تورم دست و ایشان می پرسند که باید چه کار کنند؟ 

در پاسخ به سوال این دوست عزیز باید بگویم که تنها راهی که دارد این است که از طریق دادیار یا قاضی درخواست بررسی مجدد پرونده شان در کمیسیون پزشکی داده شود تا کمیسیون پزشکی پزشکی قانونی میزان درصد دیه را مجددا بررسی کند. خودشان شخصا نمی توانند برای پزشکی قانونی اعتراض کنند.


 

 

 


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/