آخرین خبرهای افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

 

با سلام و با عنایت به اینکه شما پیگیر افزایش حقوق بازنشستگان هستید باید بگویم افزایش حقوق همواره در ابتدای سال مشخص می‌شود یعنی اینکه افزایش حقوق دوست دارد یکی افزایش حقوق معمولا متناسب سازی حقوق صورت می‌پذیرد و دیگری افزایش دیگر آیتم های حقوقی که تمامی موارد در بهار افزایش می‌یابد یعنی شما از تابستان پاییز به دنبال افزایش حقوق دیگر نگردید افزایش نخواهیم داشت و تمامی افزایش مستمری بازنشستگان در ایام بهار صورت می‌پذیرد.

اولین مبلغی که به عنوان آیتم حقوقی در نظر گرفته می شود خود حقوق است که با اعمال متناسب سازی در پیش حقوق ظاهر می گردد این متناسب سازی بر اساس حقوق سال ۱۳۹۹ و دیگر در سال ۱۴۰۱ متناسب‌سازی نخواهیم داشت و ۱۴۰۰ مشمول متناسب سازی نخواهد شد بلکه بر اساس میانگین دو سال آخر محاسبه می‌شود.

دومین آیتمی مبلغ کمک کمک به تامین معیشت است که به حقوق اصلی اضافه می‌شود و معمولاً در سال ۱۴۰۰ معادل ۲۰۰ هزار تومان میباشد که مبلغ ناچیز است و متاسفانه بیشتر به این مبلغ به عنوان کمک هزینه معیشت پرداخت نمی شود معادل هزینه ۳ کیلو مرغ محاسبه می‌شود .

آیتم بعدی کمک هزینه عائله‌مندی می باشد که معمولاً در سال ۱۴۰۴ به سابقه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان مبلغ آن می‌باشد این مبلغ معمولاً در خرداد ماه تعیین می‌شود و دیگر تا آخر سال افزایشی نخواهد داشت بنابراین دو به جستجوی این موضوع که با دوره‌های زمانی مختلف افزایش آنچنانی در نهایت ببینید نباشید. 

آیتم بعدی کمک هزینه مسکن می باشد که معمولاً در سال ۱۴۰۰ معادل ۱۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال می‌باشد به صورت ثابت به تعادل بازنشستگان اضافه می‌شود و سالیانه اضافه می‌شود و افزایش آن نیز معمولا متناسب با مبلغ تورم است.

آیتم بعدی کمک هزینه اولاد است و معمولاً برای هر فرزند اضافه می‌شود و به ازای هر فرزندی که شرایط دریافت داشته باشد یعنی دختر تا وقتی که ازدواج نکرده باشد و پسر تا وقتی که بیش از ۱۸ سال سن داشته باشد یا اینکه دانشجویان باشد معمولا معادل ۱۳۵ هزار تومان محاسبه و به پرداخت می‌شود.

اندکی که به عنوان حق سنوات به همه اضافه می‌شود و متاسفانه آنقدر کم است که معمولاً ارزش ندارد انسان بیان کند معمولا کمتر از ۱۰ هزار تومان می باشد.

نهایتاً می‌خواهند این موضوع این را بگویم که اگر افزایش حقوقی در ابتدای سال یعنی در سه ماهه اول رخ دهد دیگر در تا پایان سال رخ نخواهد داد و سازمان تامین اجتماعی معمولاً در آن حدی نیست که در سال چندین بار افزایش حقوق انجام دهد.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/