درخواست ازکارافتادگی به علت بیماری اعصاب و روان

 ۲۷ سال سابقه بیمه دارم و۵۲ سال سن دارم. به دلیل ناراحتی اعصاب می خواهم خودم را بازنشست کنم.  باید چه کاری انجام بدهم؟ 

در پاسخ به سوال شما دوست عزیز باید بگویم که با این سن می توانید بازنشسته شوید شما یا باید ۳۰ سال سابقه بیمه داشته باشید یا اینکه از کار افتاده کلی شوید برای اینکه از کار افتاده کلی شوید باید درخواست معرفی به کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی بدهید تامین اجتماعی به شما فرمان می‌دهد که از پزشک اعصاب و روان تان بخواهید آن را پر کند و این فرم توسط شعبه و یا توسط خود شما به صورت اینترنتی باید به کمیسیون پزشکی ارسال کرد. کمیسیون پزشکی در کمیسیون اعصاب و روان موضوع بیماری شما را بررسی می کند و در صورتی که میزان از کار افتادگی شما بالاتر از ۶۶ درصد باشد شما می توانید از کار افتاده شده و حقوق بازنشستگی بگیرید. توجه داشته باشید برای اینکه بتوانید بابت بیماری اعصاب از کار افتاده شوید معمولاً باید بستری داشته باشید یعنی اینکه در بیمارستانهای تامین اجتماعی یا بیمارستانهای دولتی سابقه بستری در بخش اعصاب و روان داشته باشید. در این صورت معمولاً احتمال از کار افتادگی شما بیشتر است و اگر چنین سابقه‌ای در بیمارستان نداشته باشید احتمال ازکارافتادگی شما کمتر است . ضمن توجه داشته باشید که ۲۷ سال سابقه بیمه شما به عنوان یک فاکتور مثبت در بررسی میزان از کارافتادگی شما در نظر گرفته می‌شود.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر