حقوق قانون کار ۱۴۰۰


بارها در مورد حقوقی که طبق قانون کار به کارگر تعلق می‌گیرد صحبت کردند الان می خواهم درباره حداقل حقوق در سال ۱۴۰۰ کارگران صحبت کنم توجه داشته باشید که طبق قانون حقوق روزانه محاسبه می‌شود و بر اساس آن حقوق ماهیانه و حقوق ساعتی تعیین می‌گردد بنابراین در اینجا می خواهیم در مورد حقوق روزانه و حداقل‌های مربوط به آن صحبت کنیم.

حداقل حقوق کارگران در سال ۱۴۰۰ برای یک روز ۸۸ هزار و ۵۱۶ تومان و ۵ ریال می‌باشد .بنابراین حداقل حقوق ماهیانه برای یک کارگر دو میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۹۵ تومان می باشد. کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار یا همان بن کارگری یا  همانگونه خواروبار ۶۰۰ هزار تومان می باشد که نسبت به گذشته بسیار زیاد افزایش یافته است. کمک هزینه مسکن در سال ۱۴۰۰  ۳۰۰ هزار تومان می باشد که نسبت به سال گذشته نسبتاً خوب افزایش یافته است. کمک هزینه عائله مندی یا حق اولاد برای هر فرزند ماهانه ۲۶۵ هزار تومان می باشد. پایه سنواتی که برای کارگران بیشتر یک سال سابقه به هر روز محاصره می شود ۴۶۶۷ تومان می باشد.

 برای کسانی که حقوق حداقلی نمی گیرد و بیشتر از حقوق حداقلی می گیرند در سال ۱۴۰۰ ۲۶ درصد افزایش حقوق لحاظ می‌شود به علاوه ۸۲۷۰ افزایش حقوق روزانه

 . توجه داشته باشید که حق اولاد به فرزندانی پرداخت می‌شود که پیدایش آن حداقل دو سال کارکرد بیمه‌ای داشته باشند و سه فرزند آنها کمتر از ۱۸ سال باشد.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/