ماده 80 قانون تامین اجتماعی

 پدرم در یک مغازه مشغول به کار بودند. یک سال و 7 ماه سابقه داشتند اما به دلایلی کارفرما بیمه را برای ایشان رد نکردند .پدرم در دی ماه 99 فوت کردند. ما از چه راهی و از کجا و چه اقدامی برای برقراری حقوق بیمه ایشان برای بازماندگان اقدام کنیم و  ما چگونه می توانیم ماده 80 قانون تامین اجتماعی برای محاسبه 30 ساله سابقه کار را احزار کنیم. با تشکر از زحمات شما؟

تنها راهی که داری شکایت به اداره کار می باشد و رای اداره کار باید به تامین اجتماعی مراجعه کنید .اگر تامین اجتماعی سابقه را قبول کند ماده ۸۰ برای شما احرازمی‌شود و می‌توانید حداقل حقوق را طبق قانون هر سال دولت دریافت کنید ولی به احتمال زیاد تامین اجتماعی سابقه را قبول نمی‌کند و رد می‌کند که سابقه را صوری تلقی می کند و و بعید است حتی یک روز آن را بپذیرد. بنابراین باید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید این فرایندی است که احتمالاً یک دو یا چند سال طول خواهد کشید. به نظر من بهتر است از یک وکیل خبره در این زمینه استفاده کنید.  کارشناسان سایت بیمه جو نیز در این زمینه می تواند به شما کمک نماید. توجه داشته باشید که اگر تامین اجتماعی سابقه را قبول کند چه بعد از رای دیوان عدالت اداری و یا قبل از رای دیوان عدالت اداری چون به احتمال زیاد معاینات قبل از استخدام برداشته‌اند کارفرما ایشان یعنی هنوز صاحب مغازه طبق ماده ۹۰ قانون تامین اجتماعی به شدت جریمه خواهند شد یعنی مبلغی چند صد میلیونی باید پرداخت کند و بنابراین به احتمال زیاد با شما در این زمینه همکاری نخواهد کرد.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر