ماده 80 قانون تامین اجتماعی

 پدرم در یک مغازه مشغول به کار بودند. یک سال و 7 ماه سابقه داشتند اما به دلایلی کارفرما بیمه را برای ایشان رد نکردند .پدرم در دی ماه 99 فوت کردند. ما از چه راهی و از کجا و چه اقدامی برای برقراری حقوق بیمه ایشان برای بازماندگان اقدام کنیم و  ما چگونه می توانیم ماده 80 قانون تامین اجتماعی برای محاسبه 30 ساله سابقه کار را احزار کنیم. با تشکر از زحمات شما؟

تنها راهی که داری شکایت به اداره کار می باشد و رای اداره کار باید به تامین اجتماعی مراجعه کنید .اگر تامین اجتماعی سابقه را قبول کند ماده ۸۰ برای شما احرازمی‌شود و می‌توانید حداقل حقوق را طبق قانون هر سال دولت دریافت کنید ولی به احتمال زیاد تامین اجتماعی سابقه را قبول نمی‌کند و رد می‌کند که سابقه را صوری تلقی می کند و و بعید است حتی یک روز آن را بپذیرد. بنابراین باید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید این فرایندی است که احتمالاً یک دو یا چند سال طول خواهد کشید. به نظر من بهتر است از یک وکیل خبره در این زمینه استفاده کنید.  کارشناسان سایت بیمه جو نیز در این زمینه می تواند به شما کمک نماید. توجه داشته باشید که اگر تامین اجتماعی سابقه را قبول کند چه بعد از رای دیوان عدالت اداری و یا قبل از رای دیوان عدالت اداری چون به احتمال زیاد معاینات قبل از استخدام برداشته‌اند کارفرما ایشان یعنی هنوز صاحب مغازه طبق ماده ۹۰ قانون تامین اجتماعی به شدت جریمه خواهند شد یعنی مبلغی چند صد میلیونی باید پرداخت کند و بنابراین به احتمال زیاد با شما در این زمینه همکاری نخواهد کرد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر