محاسبه دیه پارگی قرنیه

 اینجانب در تاریخ ۱۴۰۰.۰۷.۲۰ در اثر برخورد آچار با چشم چپم در حین کار و در ساعت کاری دچار پارگی قرنیه چشم چپ شده ام که یک بار تحت  عمل انجام شده و بنا به نظر پزشک معالج باید برای گذاشتن لنز بار دوم هم چشم بنده باید عمل شود. کارگاهی که بنده در آنجا مشغول بودم بیمه حوادث دارد و بیمه تامین اجتماعی هم دارم . می خواستم بدانم برای احقاق حق و خسارت جانی  و تعیین درصد جراحت آیا می شود بدون شکایت از کارفرما به پزشکی قانونی مراجعه کرد و درصد جراحت مشخص شود و اینکه حدودا دیه پارگی قرنیه چقدر است؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که شما می توانید مستقیم از بیمه حوادث بیمه غرامت آن را بگیرید. وقتی می گوییم غرامت یعنی اینکه مبلغی که بیمه حوادث و بیمه مسئولیت شرکت می‌دهد کمی کمتر از دیه واقعی است و غرامت نام دارد. در این حالت شما دیه کمتری می گی رید اما اگر بخواهید آن را به صورت کامل بگیرید باید از کارفرما شکایت کنید تا به پزشکی قانونی ارجاع شوید و بدون شکایت از کارفرما شما نمی توانید به پزشکی قانونی مراجعه کنید. در مورد دیه پارگی قرنیه بستگی دارد که چقدر آسیب دیده باشد. اگر جراحت سطحی قرنیه یا آنچه اصطلاحاً اسکلرا می‌گویند اتفاق افتاده باشد یک درصد دیه تعلق می‌گیرد و البته بابت نقص عضو بینایی اش و دیه جداگانه محاسبه می شود.  اگر جراحت عمیق قرنیه یا اسکلرا رخ دهد  دو درصد دیه تعلق می‌گیرد و اگر جراحت عمیق تمام ضخامت قرنیه اتفاق بیفتد سه درصد دیه تعلق می‌گیرد و اگر جراحت منجر به پیوند قرنیه صورت بپذیرد که نیاز به پیوند داشته باشد ۷ درصد دیه تعلق می‌گیرد و اگر جراحت تمام ضخامت قرنیه با نفوذ به حفره چشم اتفاق بیفتد پنج درصد دیه تعلق میگیرد.  توجه داشته باشید که بابت نقص بینایی دیه و ارش جداگانه تعلق میگیرد.  بابت هر درصدی ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به نرخ دیه سال ۱۴۰۰ محاسبه میشود.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق منشی در سال 1400

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر