محاسبه دیه پارگی قرنیه

 اینجانب در تاریخ ۱۴۰۰.۰۷.۲۰ در اثر برخورد آچار با چشم چپم در حین کار و در ساعت کاری دچار پارگی قرنیه چشم چپ شده ام که یک بار تحت  عمل انجام شده و بنا به نظر پزشک معالج باید برای گذاشتن لنز بار دوم هم چشم بنده باید عمل شود. کارگاهی که بنده در آنجا مشغول بودم بیمه حوادث دارد و بیمه تامین اجتماعی هم دارم . می خواستم بدانم برای احقاق حق و خسارت جانی  و تعیین درصد جراحت آیا می شود بدون شکایت از کارفرما به پزشکی قانونی مراجعه کرد و درصد جراحت مشخص شود و اینکه حدودا دیه پارگی قرنیه چقدر است؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که شما می توانید مستقیم از بیمه حوادث بیمه غرامت آن را بگیرید. وقتی می گوییم غرامت یعنی اینکه مبلغی که بیمه حوادث و بیمه مسئولیت شرکت می‌دهد کمی کمتر از دیه واقعی است و غرامت نام دارد. در این حالت شما دیه کمتری می گی رید اما اگر بخواهید آن را به صورت کامل بگیرید باید از کارفرما شکایت کنید تا به پزشکی قانونی ارجاع شوید و بدون شکایت از کارفرما شما نمی توانید به پزشکی قانونی مراجعه کنید. در مورد دیه پارگی قرنیه بستگی دارد که چقدر آسیب دیده باشد. اگر جراحت سطحی قرنیه یا آنچه اصطلاحاً اسکلرا می‌گویند اتفاق افتاده باشد یک درصد دیه تعلق می‌گیرد و البته بابت نقص عضو بینایی اش و دیه جداگانه محاسبه می شود.  اگر جراحت عمیق قرنیه یا اسکلرا رخ دهد  دو درصد دیه تعلق می‌گیرد و اگر جراحت عمیق تمام ضخامت قرنیه اتفاق بیفتد سه درصد دیه تعلق می‌گیرد و اگر جراحت منجر به پیوند قرنیه صورت بپذیرد که نیاز به پیوند داشته باشد ۷ درصد دیه تعلق می‌گیرد و اگر جراحت تمام ضخامت قرنیه با نفوذ به حفره چشم اتفاق بیفتد پنج درصد دیه تعلق میگیرد.  توجه داشته باشید که بابت نقص بینایی دیه و ارش جداگانه تعلق میگیرد.  بابت هر درصدی ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به نرخ دیه سال ۱۴۰۰ محاسبه میشود.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر