درخواست ازکارافتادگی به علت شکستگی مهره های کمر

 علیرضا رفیعی : سلام من ۴ ماه تصادف کردم. دو تا از مهره های کمرم شکسته و پلاتین انداختم. درد زیاد دارم. به نخاع من  فشار آمده خم و راست نمی توانم انجام بدهم. آیا برای ازکارافتادگی تامین اجتماعی میتوانم اقدام کنم؟ 

پاسخ به سوال شما باید بگویم که شما در هر صورت می‌توانید برای از کار افتادگی درخواستتان را به کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی بدهید.  البته چند نکته در این زمینه مهم است که باید به شما بگویم . اول اینکه وقتی تصادف کردید مهم این است که در محیط کار یا در مسیر اداره کار محل کارتان تصادف کرده اید یا در غیر آن در صورتی که در محل کار یا در مسیر کار تصادف کرده باشید حادثه شما حادثه ناشی از کار محسوب می شود و در صورتی که ۱۰ درصد بالاتر از کار افتادگی بگیرید غرامت نقص عضو و در صورتی که از ۳۳ درصد بالاتر بگیرید از کار افتادگی جزئی می‌شوید که حقوق جزئی به شما تعلق می‌گیرد و در صورتی که بالای ۶۶ بگیرید از کار افتاده کلی می‌شوید .

نکته دوم این است که شما باید ادامه درمان تان را انجام دهید تا در  کمیسییون پزشکی رای ادامه درمان نگیرید و وقتی درمان تان کامل شده اقدام کنید. سومین نکته اینکه سابقه بیمه در صورتی که حادثه تان ناشی از کار نباشد و در محیط غیر کاری رخ داده باشد برایتان مهم است و در آن صورت باید حتما بالای ۶۶ درصد بگیرید تا از کار افتاده شوید در آخرین نکته را به شما بگویم که اگر مشکل تا به علت حادثه کار این باشد احتمال اینکه از کار افتاده شوید یعنی به علت حادثه غیر کاری از کار افتاده شوید و بیشتر از ۶۶ درصد ازکارافتادگی بگیرید بسیار ضعیف می باشد.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق منشی در سال 1400

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر