شکایت به اداره کار بابت اضافه کار سال های گذشته

 سلام! بنده از سال 92 تا تیر 1400 در کارگاهی مشغول به کار بودم اما تمام حقوق را الحساب پرداخت می کردند و عیدی و سنوات نمی دادند و تسویه حساب هرسال نمی کردند. من تمام کارت های ساعت زنی  این 8 سال را دارم  اما اداره کار بمن گفتن فقط 3 سال آخر را حساب می‌کنند هرچند حقوق گرفتی!  تکلیف سال های ماقبل چی میشه؟ مثلا مطالبات یا عیدی و سنوات و بقیه چیزا؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که اداره کار طبق قانون موظف است که اضافه کار و حقوق و مزایا و عیدی و سنوات را برای تمام سال های فوق محاسبه کند به شرطی که مدارک کافی داشته باشید که اثبات کند که در این کارگاه فعالیت کرده‌اید و حقوق و مزایای آن را مطابق با قانون کار دریافت نکردید. اما معمولاً در زمینه اضافه کار  اداره کار بیشتر سخت میگیرد و معمولاً یکسری سال ها را قبول نمی کند. البته این به شرطی است که امکان بازرسی از محیط کار را نداشته باشید و در بازرسی از محیط کار معمولا نمی توان اضافه کار سال های دور را اثبات کرد. شما که کارت حضور و غیاب دارید و البته این کار به صورتی باید تایید شده باشه یعنی مهر و امضای مسئول مربوطه را داشته باشد می‌تواند به نتیجه برسد. توصیه ما این است که منتظر باشید تا رای اداره کار ساده شود و بعد از اینکه رئیس اداره کار ثابت شد بابت مزایایی که به شما تعلق گرفته است به اداره کار شکایت نمایید.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق منشی در سال 1400

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر