شکایت برای دریافت دیه از بیمه مدرسه

 سلام! ببخشید پسرم در مدرسه تاریخ 29 /9/1400 در زنگ ورزش با همکلاسی هایش در حضور معلم ورزش و با اجازه مدیر مدرسه فوتبال بازی میکرد که در حین بازی میخوره زمین و دستش از ناحیه ساعد چپ هر دو استخوان زند اعلی و زند اسفل دست چپ میشکنه که همون لحظه مدیر مدرسه به من زنگ زد و گفت بیاید مدرسه پسرت دستش آسیب دیده است.  منم سریع رفتم دیدم مدرسه خودش آتل بسته و آمبولانس آمد و به بیمارستان انتقال شد. بعد از رادیولوژی مشخص شد دست چپ هر دو استخوان ساعد شکسته و طی عمل جراحی پلاتین و پین گذاشته شد. حالا مدیر مدرسه میگه خرج بیمارستان را بیمه دانش آموزی مقداری رو میده ولی غرامت نمیده! 
اگر بخواهم دیه و غرامت حادثه از بیمه  مسئولیت  مدنی معلم  دریافت کنم باید چکار کنم از چه کسی و به چه جرمی شکایت کنم؟ 
لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که بیمه حوادث دانش آموزی معمولاً فقط هزینه‌های درمانی را تا حدی پوشش می‌دهد و هزینه دیه را در صورتی که نقص عضو اتفاق افتاده باشد پرداخت می‌کند. بنابراین شما از بیمه حوادث دانش آموزی نمی‌توانید مبلغی بگیرید.  اگر هم مدرسه یا معلم بیمه مسئولیت مدنی داشته باشد می‌توانید شکایت کنید و احتمالا بیمه مسئولیت مدنی دیه را پرداخت می‌کند ولی معمولا معلمان یا مدرسه بیمه مسئولیت مدنی ندارند. شما باید از مسئول مدرسه یعنی از مدیر مدرسه شکایت کنید و اگر دادگاه تشخیص دهد که مدیر در این زمینه مقصر بوده است می‌توانید دیه بگیرید . حال آیا بیمه مسئولیت ایشان می دهد یا خودشان باید بدهد ولی به احتمال خیلی زیاد دادگاه در این زمینه رای مثبت نمی‌دهد و معلم مدیر را مقصر نمیداند .


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر