شکایت برای دریافت دیه از بیمه مدرسه

 سلام! ببخشید پسرم در مدرسه تاریخ 29 /9/1400 در زنگ ورزش با همکلاسی هایش در حضور معلم ورزش و با اجازه مدیر مدرسه فوتبال بازی میکرد که در حین بازی میخوره زمین و دستش از ناحیه ساعد چپ هر دو استخوان زند اعلی و زند اسفل دست چپ میشکنه که همون لحظه مدیر مدرسه به من زنگ زد و گفت بیاید مدرسه پسرت دستش آسیب دیده است.  منم سریع رفتم دیدم مدرسه خودش آتل بسته و آمبولانس آمد و به بیمارستان انتقال شد. بعد از رادیولوژی مشخص شد دست چپ هر دو استخوان ساعد شکسته و طی عمل جراحی پلاتین و پین گذاشته شد. حالا مدیر مدرسه میگه خرج بیمارستان را بیمه دانش آموزی مقداری رو میده ولی غرامت نمیده! 
اگر بخواهم دیه و غرامت حادثه از بیمه  مسئولیت  مدنی معلم  دریافت کنم باید چکار کنم از چه کسی و به چه جرمی شکایت کنم؟ 
لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که بیمه حوادث دانش آموزی معمولاً فقط هزینه‌های درمانی را تا حدی پوشش می‌دهد و هزینه دیه را در صورتی که نقص عضو اتفاق افتاده باشد پرداخت می‌کند. بنابراین شما از بیمه حوادث دانش آموزی نمی‌توانید مبلغی بگیرید.  اگر هم مدرسه یا معلم بیمه مسئولیت مدنی داشته باشد می‌توانید شکایت کنید و احتمالا بیمه مسئولیت مدنی دیه را پرداخت می‌کند ولی معمولا معلمان یا مدرسه بیمه مسئولیت مدنی ندارند. شما باید از مسئول مدرسه یعنی از مدیر مدرسه شکایت کنید و اگر دادگاه تشخیص دهد که مدیر در این زمینه مقصر بوده است می‌توانید دیه بگیرید . حال آیا بیمه مسئولیت ایشان می دهد یا خودشان باید بدهد ولی به احتمال خیلی زیاد دادگاه در این زمینه رای مثبت نمی‌دهد و معلم مدیر را مقصر نمیداند .


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر