از بیمه دیه بگیرم یا شکایت کنم؟

 بنده یک ماه پیش بر اثر سقوط از سقف دچار شکستگی شش مهره کمر شده ام و تحت عمل جراحی قرار گرفتم.  فعلا تحت نظر پزشک طول درمان را میگذرانم.  برای کمرم چقدر بیمه تعلق میگیرد و آیا به طول درمان هم دیه تعلق میگیرد؟ شغلم بتون ریزی، هنگام بتون ریزی سقف یک مدرسه نوساز ریزش کرد و من سقوط کردم.  صاحب کارم گفت شکایت نکنم و از بیمه حوادث پمپ استفاده کنم؟ کارشناس اداره کار، صاحب کارم +ناظر +پیمانکار +آرماتوربند را مقصر شناخت.  اگر شکایت کنم تفاوتش با عدم شکایت در مبلغ دیه است؟ دلیل اینکه از من می خواهند که شکایت نکنم چیست؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که یه شما معادل ۴۸ میلیون تومان می‌شود و برای طول درمان هم می توانید از  مقصر این حادثه شکایت کنید تا هزینه‌های درمان و هزینه‌های بیکار شدن به شما تعلق بگیرد. اما در صورتی این دیه و مبالغ مرتبط به شما پرداخت می گردد که شکایت کنید. اگر بخواهید بدون شکایت از بیمه حوادث استفاده کنید چون بیمه حوادث سقف مشخصی دارد شاید نهایتاً در حدود ۱۰ تا ۱۵میلیون تومان به شما تعلق می گیرد و دیگر مبلغی تعلق نخواهد گرفت.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر