حق بیمه مقطوع شغل نقاشی اتوموبیل در سال 1401

 با سلام !سلام خسته نباشید! وقت بخیر! پدر من اوستا کار نقاش هستند. نقاش اتومبیل! تقریبا ۵ سالی هست که در یک نمایندگی خودرو سایپا کار میکنه و اونجا به عنوان نقاش مشغول به کار هست. سوالی که وجود داره ما نمیدونیم اون نمایندگی اسم پدره منو به عنوان نقاش توی لیست بیمه ثبت کردند یا به عنوان یک نیروی معمولی ثبت کردند. میخواستم بدونم اگر به عنوان نقاش اتومبیل اسمش ثبت شده باشه مبلغ حق بیمه چقدر هستش؟ و اگر اون نمایندگی اسم پدرمو به عنوان نقاش ثبت نکرده باشند ما میتونیم ازشون شاکی بشیم که این ۵ سال چرا به یک عنوان شغلی دیگه براشون بیمه ریختن؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که حق بیمه تامین اجتماعی بر اساس شغل فرد گرفته میشه و از مبلغ مشخصی کمتر نمی تواند باشد. بنابراین اگر عنوان شغلی ایشان به عنوان نقاش ثبت شده باشد ۳۰ درصد حقوق شان به عنوان حق بیمه به تامین اجتماعی پرداخت می‌شود که معمولاً حق بیمه آن حداقل 40 درصد از حق بیمه پایه بیشتر است.  اما اگر حق بیمه را به عنوان نقاشی ثبت نکرده باشند شما می توانید از این شاکی شوید و به اداره کار در این زمینه شکایت کنید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر