حق بیمه مقطوع شغل نقاشی اتوموبیل در سال 1401

 با سلام !سلام خسته نباشید! وقت بخیر! پدر من اوستا کار نقاش هستند. نقاش اتومبیل! تقریبا ۵ سالی هست که در یک نمایندگی خودرو سایپا کار میکنه و اونجا به عنوان نقاش مشغول به کار هست. سوالی که وجود داره ما نمیدونیم اون نمایندگی اسم پدره منو به عنوان نقاش توی لیست بیمه ثبت کردند یا به عنوان یک نیروی معمولی ثبت کردند. میخواستم بدونم اگر به عنوان نقاش اتومبیل اسمش ثبت شده باشه مبلغ حق بیمه چقدر هستش؟ و اگر اون نمایندگی اسم پدرمو به عنوان نقاش ثبت نکرده باشند ما میتونیم ازشون شاکی بشیم که این ۵ سال چرا به یک عنوان شغلی دیگه براشون بیمه ریختن؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که حق بیمه تامین اجتماعی بر اساس شغل فرد گرفته میشه و از مبلغ مشخصی کمتر نمی تواند باشد. بنابراین اگر عنوان شغلی ایشان به عنوان نقاش ثبت شده باشد ۳۰ درصد حقوق شان به عنوان حق بیمه به تامین اجتماعی پرداخت می‌شود که معمولاً حق بیمه آن حداقل 40 درصد از حق بیمه پایه بیشتر است.  اما اگر حق بیمه را به عنوان نقاشی ثبت نکرده باشند شما می توانید از این شاکی شوید و به اداره کار در این زمینه شکایت کنید.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر