آیا کارفرما بابت ماده 66 جریمه می شود ؟

 با سلام ! من کارفرما ساختمان هستم.چند ماه پیش نماکار ساختمان از داربست افتاد و فوت کرد،با توجه به اینکه من قرارداد پیمانکاری دارم با نماکار و خودم را در قرارداد از موارد ایمنی تبرئه کرده ام،میخوام بدونم ایا ماده ۶۶ شامل بنده میشود یا خیر؟ البته اداره کار نظر ۵۰-۵۰ داده و هیات پنج نفره ۶۰-۴۰. جریمه بنده چگونه خواهد بود؟ آیا خواهد بود یا خیر؟

بله ماده ۶۶ شامل شما میشود و تامین اجتماعی از پیمانکار و کارفرما جریمه را می گیرد. اگر موارد ایمنی را رعایت نکرده باشید با توجه به درصد هایی که توسط کمیته ماده 66  تعیین می‌شود باید جریمه پرداخت کنید. جریمه تان هم معادل ده سال حقوق بازنشستگی بازماندگان نامبرده به صورت یکجا می باشد که با توجه به درصد تقصیر شما مبلغ بسیار بالایی می باشد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر