آیا حق ایاب و ذهاب در قانون کار وجود دارد؟

 سلام! پیمانکار نگهداری شبکه های آب روستایی شهرستان هستم با ۳۵روستا. ۱۲تا قرارداد دارم. هر نفر ۱۰تا۳۰کیلومتر طول خط انتقال آب  مسیر جهت راهبری دارند. هر چند روز شاید مجبور باشند از مسیر بزنند. مبلغ قانون کار اجرا کنم دستمزدشان دو برابر سال قبل میشه. ولی یک عده میگن ایاب ذهاب وسیله ام را باید بدید. راهنمایی بفرمایید ایاب و ذهاب از نظر اداره کار اجباری است یا نه؟ اگرهست چطور محاسبه میشه.  مبلغش جزء حقوق محسوب میشه و شامل بیمه مالیات میشه یا جداگانه حساب میشه؟سپاسگزارم؟ 

ایاب و ذهاب در قانون کار جزء حقوق و مزایا محسوب نمی شود. البته اگر قبل از شما کسی پیمانکار بودند و این رویه را داشته است که هزینه ایاب و ذهاب را می پرداخته است شما هم معمولا باید این را پرداخت کنید مبلغ مشخصی ندارد و بنابر عرف تعیین می شود.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر