آیا حق ایاب و ذهاب در قانون کار وجود دارد؟

 سلام! پیمانکار نگهداری شبکه های آب روستایی شهرستان هستم با ۳۵روستا. ۱۲تا قرارداد دارم. هر نفر ۱۰تا۳۰کیلومتر طول خط انتقال آب  مسیر جهت راهبری دارند. هر چند روز شاید مجبور باشند از مسیر بزنند. مبلغ قانون کار اجرا کنم دستمزدشان دو برابر سال قبل میشه. ولی یک عده میگن ایاب ذهاب وسیله ام را باید بدید. راهنمایی بفرمایید ایاب و ذهاب از نظر اداره کار اجباری است یا نه؟ اگرهست چطور محاسبه میشه.  مبلغش جزء حقوق محسوب میشه و شامل بیمه مالیات میشه یا جداگانه حساب میشه؟سپاسگزارم؟ 

ایاب و ذهاب در قانون کار جزء حقوق و مزایا محسوب نمی شود. البته اگر قبل از شما کسی پیمانکار بودند و این رویه را داشته است که هزینه ایاب و ذهاب را می پرداخته است شما هم معمولا باید این را پرداخت کنید مبلغ مشخصی ندارد و بنابر عرف تعیین می شود.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر