شکایت بابت کاهش رتبه شغلی

 با سلام ! بنده در یک موسسه حدود 27 سال سابقه دارم و با توجه به مدرک کارشناسی و پستم گروه 14 در حکم پرسنلی لحاظ شده بود و رتبه هم 5 بود. اکنون دو گروه به گروه شغلیم اضافه شده و به 16 ارتقاء یافته ولی یک رتبه از حکمم کسر شده است. با توجه به این موضوع از کارگزینی موسسه سوال کردم و جواب دادند که بابت افزایش هر گروه دو سال از سابقه کسر می شود! آیا این موضوع صحیح است؟ لطفا با توجه به سابقه 29 سال و 5 ماه (27 سال داخل موسسه و 2 سال 5 ماه خارج از موسسه) راهنمایی بفرمایید که آیا درست محاسبه شده است؟ اگر چنین نیست چکار باید انجام بدهم؟ پست فعلی بنده کارشناس اداره اقامتگاهها می باشد؟ 

با سلام چنین قانونی وجود ندارد. رتبه بر اساس سابقه هر فرد مشخص می گردد و ارتباطی به گروه ندارد که بر اساس معیارهای مختلفی محاسبه می شود. چنین کاری درست نیست. احتمالا طرح طبقه بندی مشاغل در شرکت تان اجرا شده است.  آن‌ها همچنین حق چنین کاری را ندارند. تنها راهی که دارید شکایت به اداره کار است که چون آنجا کار میکنید توصیه می کنم فعلا این کار را انجام ندهید.


 در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر