شکایت بابت کاهش رتبه شغلی

 با سلام ! بنده در یک موسسه حدود 27 سال سابقه دارم و با توجه به مدرک کارشناسی و پستم گروه 14 در حکم پرسنلی لحاظ شده بود و رتبه هم 5 بود. اکنون دو گروه به گروه شغلیم اضافه شده و به 16 ارتقاء یافته ولی یک رتبه از حکمم کسر شده است. با توجه به این موضوع از کارگزینی موسسه سوال کردم و جواب دادند که بابت افزایش هر گروه دو سال از سابقه کسر می شود! آیا این موضوع صحیح است؟ لطفا با توجه به سابقه 29 سال و 5 ماه (27 سال داخل موسسه و 2 سال 5 ماه خارج از موسسه) راهنمایی بفرمایید که آیا درست محاسبه شده است؟ اگر چنین نیست چکار باید انجام بدهم؟ پست فعلی بنده کارشناس اداره اقامتگاهها می باشد؟ 

با سلام چنین قانونی وجود ندارد. رتبه بر اساس سابقه هر فرد مشخص می گردد و ارتباطی به گروه ندارد که بر اساس معیارهای مختلفی محاسبه می شود. چنین کاری درست نیست. احتمالا طرح طبقه بندی مشاغل در شرکت تان اجرا شده است.  آن‌ها همچنین حق چنین کاری را ندارند. تنها راهی که دارید شکایت به اداره کار است که چون آنجا کار میکنید توصیه می کنم فعلا این کار را انجام ندهید.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر