چه کسی باید سختی کار کارگر را پرداخت نماید؟

 با سلام ! یک و نیم دانگ نانوایی سنگک سنتی داریم. جواز بنام یکی از شرکاست که قبلا صاحب شش دانگ کامل بوده. سی سال قبل به اتفاق یک نفر دیگر سه دانگ (هر کدام یک و نیم دانگ)را از صاحب جواز خریدیم. و سهم ما به صورت اجاره (به انضمام سهم خودشون) در اختیار صاحب یک و نیم دانگی بوده؛البته اون زمان نان ماشینی تکنوپخت بوده حالا یکی از فرزندان شریک یک و نیم دانگی که شاطر بوده و مدتی هم اجاره دار سهم ما بوده، ادعای پرداخت سختی کار را از ما دارد. بنده هم میگم که ما کارفرما نیستیم بلکه فقط اجاره داده ایم. و صاحب جواز یا اجاره دار باید پرداخت کنه. لطفا راهنمایی بفرمایید که:  ما که سهام دار هستیم آیا جزو کار فرما هستیم و سختی کار رو پرداخت کنیم؟ یا صاحب جواز کل مبلغ رو پرداخت کنه؟  یا  خود اون فرد شاطر؟ ممنون از سعه صدر و بزرگواریتون.خدا اجرتون بده؟

در باره سوال شما باید بگویم که کارفرما باید همه سختی کار را پرداخت کند. کارفرما کسی است که حقوق می دهد. اگر صاحب جواز حقوق کارگران را میداد از ایشان موظف است سختی کار را بدهد. اگر همه با هم حقوق کارگر را می دادید همه با هم موظف هستید.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر