آیا به تکنیسین برق سختی کار تعلق می گیرد؟

 سلام … هستم متولد سال ۵۷! در حال حاضر با احتساب سربازی در حدود ۲۲ سال سابقه بیمه دارم. در این ۲۲ سال در سه شرکت متفاوت مشغول کار بودم .حدود ۱۱ سال آن در دو شرکت متفاوت و همکارانم در آن شرکت‌ها با جایگاه شغلی بنده ( تکنسین برق) بازنشسته شده اند. سوال: آیا امکان داره سختی کار آنجا به بنده تعلق بگیره و به سوابق کاری بیمه ام اضافه شود؟ 

در صورت تایید سوال اول، هزینه مشاوره، پیگیری نامه نگاری اداری و ثبت نتیجه در حدود چقدر برای بنده تمام خواهد شد ؟ پیشاپیش از راهنمایی سپاسگزار هستم. ضمنا محل کار اول بنده که همکارانم بازنشسته شده اند تکنسین برق در شیشه بلور نوری تازه و دومین محل کار داروگر تکنسین برق و آنجا هم به همان منوال بازنشسته شده اند؟

باسلام! سختی کار بستگی به نوع شغل و محل کار دارد. تکنسین برق معمولاً شغل سخت و زیان آور محسوب نمی شود مگر این که مکانی که در آنجا کار میکنید آلایندگی زیادی داشته باشد یا در محیط های سخت کار کنید. اگر بخواهید این قضیه را پیگیری کنید خودتان می توانید پیگیری کنید ولی شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند معمولاً از ۱۰ میلیون تومان به بالا هزینه در این زمینه می گیرند. اگر همکارانی در آن شرکت ها داشته اید که به همین منوال بازنشسته شده اند شانس شما برای دریافت سختی کار بالا میرود. توجه داشته باشید که قانون مشاغل سخت و زیان آور نهایتا تا پایان سال عوض می‌شود و باید سریعا در این زمینه اقدام کنید.


جدیدتر قدیمی تر