درخواست ازکارافتادگی به علت از دست دادن یک چشم

 سلام! صبح بخیر! شما مشاوره راجب بیمه هم انجام می دهید؟ خانمی معلم پایه ابتدایی است و شش سال سابقه بیمه دارد  در اسفند ۱۳۹۹ به علت ضرب و جرح ، بینایی چشم چپش کامل از دست رفته است. علیرغم مشکل مذکور اون سال و سال تحصیلی بعدی رو هم که تدریس مجازی بوده مشغول به تدریس بوده است. ولی کار زیاد با گوشی و موبایل و افسردگی روحی و ضعیف شدن چشم راست(نمره ۵ ) باعث شده که امسال از آموزش پرورش درخواست یک سال مرخصی کند که با توجه به مدارک و شرایط موافقت شده و از ابتدای مهر دیگه تدریس نمیکنه ! سوالم اینه؟ 

۱- برای امسال می‌تونه از بیمه بیکاری استفاده کنه ؟ 

۲- از کار افتادگی کلی یا جزیی یا غرامت مقطوع نقص عضو برای ایشون چطور میشه ؟ 

اگر مشاوره تلفنی انجام میدهید بفرمایید که هزینه رو واریز کنم. سوالم هم همینه که ارسال کردم؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که از بیمه بیکاری می تواند استفاده کند. به شرطیکه در کمتر از یک ماه از زمان  بیکار شدن یعنی آخرین پرداخت حق بیمه بتواند درخواست خود را در سامانه ثبت کند. بابت این مشکل اگر در محیط کار اتفاق افتاده باشد و حادثه کاری تلقی شود از کارافتادگی جزئی می گیرید یعنی ۳۳ درصد از کار افتادگی دارد اما اگر  در محیط غیر کاری اتفاق افتاده باشد یا به هر دلیلی حادثه کاری تلقی نشود از کار افتادگی یا غرامت نقص عضو نمی‌توان گرفت چون باید حداقل ۶۶% بگیرید که به این حادثه کلا 33 درصد ازکارافتادگی می دهند.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر