تقسیم مستمری بازمانده بین همسر و پدر و مادر

 سلام وقت بخیر! بنده خانم هستم و همسرم در سال ۹۷ فوت شدند و بنده مهریه خودم را اجرا گذاشتم. پس از فوت که دارایی همسرم را از دست ندهم ولی هیچ چیزی به نام خودش نبود و فقط از همسرم مستمری بازماندگان به من تعلق گرفت از سال ۹۷ .ولی از یک ماه قبل مستمری بنده را قطع کردند و با مراجعه به شعبه تامین اجتماعی به من گفتند که به خاطر پدر و مادر شوهرم که اعتراض کردند به اینکه چرا مستمری را من دریافت میکنم مستمری بنده را قطع کردند. از شما ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید و اینکه آیا چنین قانونی وجود دارد که پدر  و مادر متوفی بتوانند بعد از چند سال اعتراض کنند و جلوی مستمری بنده را بگیرند. ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید؟ 

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که اگر پدر مادر در ایام حیات همسر شما تحت کفالت ایشان بوده باشند آن ها و مستمری بازماندگان سهم میبرد و باید مستمری بین شما و ایشان تقسیم گردد. البته شعبه حق قطع مستمری را  ندارد و صرفا باید از تاریخ درخواست پدر و مادر بر اساس سهم جدید مستمری را پرداخت کند. البته این به شرطی است که در زمان حیات همسرتان ، آنها تحت تکفل همسر شما درآمده باشند.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان تلگرام با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر