انواع بیمه های عمر

 1- به ادامه مباحث قبلی در زمینه بیمه های عمر و سرمایه گذاری در این پست می پردازیم .ابتدا باید معنای 2 اصطلاح را برای شما دقیقا مشخص کنم یعنی بیمه اتکایی و سطح توانگری . بیمه اتکای همانطور که قبلا هم مختصر گفته ام نوعی بیمه در بیمه است . یعنی اینکه بیمه ها باید طبق ماده 71 قانون بیمه مرکزی ایران و بیمه گری ، 50 درصد در رشته بیمه های زندگی و 25 درصد در سایر رشته ها از معاملات بیمه ای مستقیم خود را نزد بیمه مرکزی ، بیمه اتکایی کنند تا اگر خدای ناکرده مشکل مالی برایشان در آینده ای دور اتفاق افتاد بیمه مرکزی که یک نهاد دولتی است از آنها پشتیبانی کامل داشته باشد . خود بیمه مرکزی نیز معمولا این مبالغ  را از طریق بیمه های بین المللی بیمه اتکایی می کند . 

2- اما مفهوم سطح توانگری مفهوم بسیار مهمی است که از آن سوء استفاده های زیادی نیز می شود . یک شاخص مهم برای اینکه بدانیم کدام شرکت بیمه برای ما بهتر است سطح توانگری آن شرکت است . سطح توانگری نشان می دهد که آیا شرکت بیمه برای ایفای تعهداتی که از بیمه گذار قبول کرده توانائی کافی دارد یا نه ! شرکت های که در سطح توانگری مالی 1 هستند این توانائی را دارند ! طبق آخرین گزارش منتشر شده توسط بانک مرکزی در سال 1395 شرکت های بیمه پاسارگاد ، سرمد ، ملت ، سامان ، کارآفرین ، ایران معین ، اتکائی ایرانیان ، اتکائی معین ، آسیا ، ما ، تعاون ، آسماری ، کوثر ، البرز ، پارسیان ، امید و رازی در سطح 1 توانگری مالی می باشند .

3-  شرکت هائی که در سطح توانگری مالی 2 هستند این توانائی را دارند که به تعهداتشان عمل کنند ولی باید وضعیت مالی خود را بهبود بخشنند . طبق آخرین گزارش بانک مرکزی بیمه های دانا ، آرمان ، معلم ، دی و سینا جزء شرکت هائی هستند که در سطح توانائی مالی 2 می باشند . تنها شرکتی که در سطح توانائی مالی 3 می باشد بیمه میهن است . این شرکت ها باید علاوه بر بهتر کردن وضع مالی افزایش سرمایه هم بدهند .

4- شرکت هائی که در سطح توانگری مالی 4 هستند علاوه بر بهتر کردن وضعیت مالی و افزایش سرمایه ملزم به کاهش صدور بیمه نامه ، عدم ارائه پاداش به مدیران و خودداری از سرمایه گذاری در بخش های کم بازده می باشند . طبق آخرین گزارش بانک مرکزی ، بیمه های ایران ، نوین و حافظ جزء این گروه از شرکت ها هستند . وجود بیمه دولتی ایران با سهم بالای پرتفوی بیمه ای خود در این گروه بسیار تعجب آور است . بیمه ایران تنها بیمه حال حاضر دولتی ایران است و چون دولتی است مانند تمامی ارگان های دولتی دیگر تمامی کسری هایش را که بعضا  به علت مدیریت نامناسب ایجاد شده است از طریق منابع دولتی جبران می کند . مدیرعامل بیمه ایران خود از اعضای شورای سیاست گذاری بیمه در ایران است و در تعیین قوانین بیمه ای نقش مهمی ایفاء می کند . این اواخر مدیرعامل این شرکت بیمه ای تغییر کرده است و قرار بر انجام اصلاحاتی به منظور مدیریت بهتر منابع و مصارف در این شرکت گذاشته شده است . با توجه به تمامی این مواردی که عرض شد باز هم این بیمه بزرگترین سهم از پرتفوی اکثریت انواع بیمه ها را در ایران دارا می باشد .

5- بنابراین یکی از مواردی که برای خرید بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری باید در نظر داشته باشید سطح توانگری شرکت بیمه است . البته این تنها معیار نیست ولی به هر حال معیار خوبی است . علاوه بر اینکه باید توجه داشت ممکن است این شاخص هر ساله تغییر کند و جای شرکت های بیمه ای در این رتبه بندی تغییر نماید .

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

حقوق ازکارافتادگی 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر