جریمه در حسابرسی بیمه تامین اجتماعی

 رحیمی : سلام ! متاسفانه بدلیلی که دقیقا یادم نمی آید موفق به تشکیل پرونده مالیاتی برای شرکت خودم نشدم . از همین بابت همه قرارداد هارو با اسم خودم بستم و مسائل مربوط به دارایی را هم برای شخص حقیقی خودم مثل اظهارنامه و ... انجام دادم .

اما لیست بیمه را از طریق شرکت ارسال می کردم . حالا برای حسابرسی مدارکی که گفته شده ارائه بدهم را هیچکدومشون را ندارم چون پرونده مالیاتی ندارم برای شرکت.الان اگر مدارک شخص حقیقی من رد بشود چقدر جریمه می کنند من را ؟

هیچ بدهی ای به تامین اجتماعی ندارم و بخاطر کساد بودن بازار کازگاه را تعطیل اعلام کردم و این حسابرسی هم بخاطر تعطیلی کارگاه دارد انجام می شود ؟! سال۹۷ هیچ قراردادی نبستم و چون کار حسابداری بوده است قراردادهای ۹۶ را جمع می کردیم . ممنون می شوم راهنمایی کنید ؟

جریمه خاصی نیست . با توجه به وضعیت شرکت درآمدتان را محاسبه می کنند و تعداد پرسنل تان و قراردادهای مقطوع را بررسی می کنند و براساس این قراردادها حق بیمه مقطوع و غیر مقطوع را محاسب می کنند . مدارک یکسال اخیرتان بررسی می شود . صرفا حق بیمه به گونه ای حساب می شود که حق پرسنل (در صورت وجود) و حق سازمان (حق بیمه قراردادها) ضایع نشود.

نظرات