شماره 09333644122 در ایتا

اگر می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا نیاز به مشاوره رایگان دارید با شماره 09333644122 در ایتا و واتساپ تماس بگیرید. ما پرونده شما را تا رسیدن به نتیجه پیگیری می کنیم و هزینه ارزان مان را در پایان کار می گیریم و اگر به نتیجه نرسیم دستمزدی نمی گیریم. در قسمت نظرات هم پاسخگو هستیم.

تنظیم لایحه اداره کار

 لایحه دفاعیه در اداره کار یک سند بسیار مهم است که در نتیجه رسیدگی به شکایت در اداره کار تاثیر زیادی دارد. برای همین تنظیم آن مهم بوده و باید به دقت و توجه زیادی انجام شود. بسیاری از افراد برای تنظیم لایحه اداره کار از افراد متخصص و وکلای اداره کار کمک می‌گیرند. در ادامه مطلب در این رابطه بیشتر صحبت کرده و به موارد مهم در تنظیم لایحه اداره کار اشاره خواهیم داشت. مجموعه بیمه جو هم با داشتن وکلای خبره در این زمینه بیشترین موفقیت ممکن را در هیات های تشخیص و حل اختلاف اداره کار داشته است.

لایحه اداره کار چیست؟

لایحه به نوشته‌های ارائه شده در دادسرا که از سوی شاکی و متشاکی جهت اثبات حق و حقوق ارائه می‌گردد، گفته می‌شود. لایحه‌ها از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار هستند و باید با دقت زیادی آماده شوند. چرا که در بیشتر مواقع این لایحه‌های دفاعی نزد قاضی، از اظهارات شفاهی و حتی صحبت‌های وکیل اثرگذارتر هستند. در خصوص لایحه اداره کار هم همینطور است و تنظیم لایحه اداره کار از اهمیت بالایی برخوردار است. این لایحه یک سند مهم و تاثیرگذار در نتیجه رسیدگی به شکایات در اداره کار است و معمولا توسط وکلای مجرب اداره کار به طور کاملا تخصصی آماده می‌شود. البته همراه با لایحه اداره کار باید مدارک مستند و دقیق ضمیمه شود و بدون مدارک کافی تقریبا با بهترین لایحه هم نمی توان به نتیجه رسید.

اهمیت تنظیم لایحه اداره کار توسط وکیل اداره کار

با توجه به اینکه لایحه اداره کار در نتیجه رسیدگی به پرونده تاثیر زیادی دارد، بهتر است توسط وکلا یا کارشناسان اداره کار تنظیم شود. چرا که:

 • این افراد از سابقه بالایی در نوشتن لایحه برخوردار هستند.

 • وکیل میتواند تمام نکات و جزئیات را در تنظیم لایحه اداره کار مدنظر قرار داده و آن را به بهترین شکل ممکن آماده نماید.

 • وکلا در ابتدا با موکل پرونده را بررسی کرده و بر اساس آن به تنظیم لایحه می‌پردازند.

لایحه اداره کار شامل چه مواردی است؟

اگر به دنبال نمونه لایحه دفاعیه کارگر در اداره کار هستید، باید اشاره کنیم که این لایحه‌ها به شرایط و نوع شکایت بستگی دارد. برای مثال اگر کارگری قصد شکایت از کارفرما بابت عدم پرداخت حقوق و مزایا را داشته باشد، باید به اداره کار شکایت کرده و دلایل و مستندات خود را در لایحه اداره کار ذکر کند. در خصوص مواردی که در لایحه اداره کار ذکر می‌شود، باید به این موارد اشاره کرد:

 • مشخصات فردی: در لایحه اداره کار ذکر مشخصات فردی کارگر و کارفرما نظیر نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، شماره ملی، شماره بیمه تامین اجتماعی و آدرس ضروری است.
  موضوع شکایت: در لایحه باید موضوع و دلیل شکایت از کارفرما شرح داده شود.

 • دلایل و مستندات: در لایحه اداره کار به درج دلایل و مستندات شکایت نیاز است. برای مثال میتوان فیش‌های حقوقی را ارائه داده و آنها را به عنوان مستندات به پرونده اضافه کرد. یا قرارداد کاری و یا پرینت دستمزد منظم واریزی به حساب کارگر  

بهترین زمان برای نگارش و تنظیم لایحه اداره کار

معمولا لایحه اداره کار پیش از جلسه رسیدگی یا در حین جلسه رسیدگی تنظیم شده و به مراجع حل اختلاف ارائه می‌گردد. مراجع هم در فرصت مناسب لایحه دفاعیه را مطالعه می‌کنند. در صورتی که لایحه اداره کار طبق اصول قانونی تنظیم شده باشد، احتمال احقاق حق در آن محکمه قطعی است. برای نگارش لایحه اداره کار و تاثیرگذار بودن آن باید از محتویات پرونده کاملا مطلع بوده و با توجه به آن برای نگارش لایحه اقدام کرد.

چند نکته جهت تنظیم لایحه اداره کار

 • در ابتدای لایحه اداره کار باید مشخصات طرفین دعوا و موضوع دعوا به طور صحیح ذکر شود. البته با توجه به الکترونیکی شدن درخواست هر دو مورد به اجبار باید در سامانه تکمیل گردند.

 • در بخش اثبات رابطه کارگری و کارفرمایی، باید مستنداتی نظیر قرارداد کار، فیش حقوقی، بیمه تامین اجتماعی و غیره ارائه شود.

 • در بخش اثبات خواسته کارگر به ارائه دلایل و مستندات مربوط به موضوع شکایت نیاز است.

 • در پایان لایحه باید تقاضای کارگر از هیئت حل اختلاف ذکر شود.

 • متن لایحه اداره کار باید به صورت واضح و گویا نوشته شود و از به کار بردن عبارات مبهم و پیچیده اجتناب گردد. همچنین باید از درج مطالب غیر ضروری و حاشیه‌ای در لایحه پرهیز شود.

نظرات

شماره 09333644122 در ایتا

اگر می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا نیاز به مشاوره رایگان دارید با شماره 09333644122 در ایتا و واتساپ تماس بگیرید. ما پرونده شما را تا رسیدن به نتیجه پیگیری می کنیم و هزینه ارزان مان را در پایان کار می گیریم و اگر به نتیجه نرسیم دستمزدی نمی گیریم. در قسمت نظرات هم پاسخگو هستیم.

پست های پر بازدید

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه حقوق بازنشستگی با 15 سال سابقه

آگاهی از رای کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی