اعتراض به جریمه تامین اجتماعی

 سلام وقتتون بخیر!ما به یک مشکلی در ارتباط با رد کردن لیست بیمه شرکت برخوردیم. شرکت ما از دی ماه 99 با گرفتن کد کارگاهی اقدام به بیمه کردن کارمندان و پرداخت حق بیمه کرده ایم. منتهی به دلیل تازه کار بودن و نداشتن مشاور در آن برهه به دو مشکل برخورد کرده ایم:

1- مشکل اول این که ما در لیست ارسالی مزایای مشمول را صفر در نظر گرفته ایم و کل  پرداختی را تحت عنوان حقوق در لیست رد کرده ایم. در نتیجه بیمه برای 3 ماه پایانی سال هر ماه این مبلغ را جریمه کرده است. سوال این است که برای اعتراض به این مساله چه باید بکنیم؟

2- مشکل دوم و حادتر این که ما از بهمن ماه 99 نیروی جدید استخدام کردیم و برای یکسان سازی حقوق ها، قرارداد همه نیروها را بروزرسانی کردیم و افزایش حقوق در نظر گرفتیم. مشکل این است که تامین اجتماعی این را از ما نمی پذیرد و اصرار به افزایش حقوق مجدد در سال 1400 دارد که با توجه به این که ما بیمه کارمندان را بر اساس حقوق دریافتی رد کرده ایم (و نه کف حقوق کارگر) هزینه سنگینی به ناحق روی دوش شرکت قرار می گیرد.درخواست مشاوره حقوقی و کمک از شما برای احقاق حقوق دارم. ممنون می شوم به ما کمک کنید. با سپاس و تشکر فراوان از شما

در پاسخ به شما دوست عزیز باید با کمال تأسف بگویم که کارتون بسیار سخت است. تجربه من در اینگونه موارد نشان می دهد که شما می توانید به تامین اجتماعی در هیات های بدوی و تجدید نظر تشخیص مطالبات اعتراض کنید. البته در صورتی می توانید اعتراض کنید که اجراییه برای شما صادر نشده باشد و صرفاً پرونده در مرحله اخطاریه باشد. اگر در مرحله اخطاریه باشد بابت مورد دوم مطلقا به نفع شما رای نخواهند داد ولی بابت مورد اول شاید با ارائه دفاعی خوب بتوانید از پرداخت جریمه خودداری کنید . در کل به نظر می‌رسد تنها راهی که دارید شکایت به دیوان عدالت اداری است که فرآیند طولانی دارد بین ۴ تا ۶ ماه و حتی بیشتر طول می‌کشد. حق کاملاً با شماست ولی تامین اجتماعی جوابی جز زبان زور دیوان عدالت اداری را متوجه نمی شود. جوابی که به شما دادم بر اساس تجربیاتی است که در این زمینه درو این سالها داشته ام.
قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر